Exper Klavye Değişimi

Exper Klavye DeğişimiDizüstü bilgisayarlarda en çok karşılaşılan problemlerden biri de klavye arızasıdır. Sıvı dökülmesi, tuşların yerinden çıkması, tuşların komutu algılamaması sık görülen arızalardandır. Klavyenizin verimli çalışıp, görevini aksatmadan yerine getirebilmesi için de bakımının düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Özellikle dizüstü bilgisayarlarda en çok temas edilen yerlerden biri olan klavyeler maalesef bu bilgisayarların tehlikeye en açık kısımlarındadır. Klavye temizliği esnasında görülebileceği gibi aralara giren toz, kir, yiyecek kırıntıları klavyenizde arızalara sebep olur. En az 6 ay en fazla 2 yılda bir temizliğinin yapılması gerekir.

En çok yapılan hatalardan biri de çıkan tuşların yerine yapıştırıcıyla yapıştırılmaya çalışılmasıdır. Bu durumda tuşun alt kısmında bulunan elektronik şerit hasar görür ve onarımı mümkün değildir; klavye değişimi yapılması gerekir.

Sıvı dökülmelerinde dökülen sıvıyı saç kurutma makinesiyle kurutmak klavye tuşlarının plastik yapısını eritir ve yine onarımı mümkün değildir. Sıvı dökülmesi durumunda sıvının klavyenin altında bulunan şeride ulaşıp kısa devre yapmaması için bilgisayarınızın bataryasını söküp ters V şeklinde bir müddet bekletmeniz gerekmektedir. Sonraki süreçte güvenilir bir teknik servisten yardım almanız gerekir.

Özellikle evde yapacağınız klavye tuşu değişimlerinde dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de tuşların altında bulunan tırnaklara zarar vermemektir. Zarar verildiği durumlarda tuşların onarımı yapılamamakta; klavye değişimi yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisimizi Arayın