Exper Notebook Bakımı

Exper Notebook Bakımı

Belli aralıklarla bilgisayarınıza bakım yaptırmanız bilgisayarınızın performansı için önem arz eder. Genelde bu süre süre için önerilen aralık 6 ayda birdir. Notebook bakımı için standart işlemler

temel bakımlar; fan temizliği, anakart ve kasa temizliği, klavye ve ekran temizliği, termal macunların yenilenmesidir.

Bilgisayarınız çalıştırılmadığı halde bile tozlanabilir. Bu durumda cihaz fanları, aşırı ısınma durumunda bilgisayarı soğutabilmek için daha fazla çalışacaktır. Bilgisayarınız çok ses çıkarıyor, aniden kapanıyor veya geç açılıyorsa bunun sebebi çok büyük ihtimalle fan bölümünün tozla kaplanmış olmasıdır. Evde elektrik süpürgesi veya benzeri aletlerle yapacağınız temizlik hiç bir zaman beklenilen etkiyi yaratmayacaktır. Özellikle fan kısmının sökülüp o bölgenin temizlenmesi gerekir. Bu yapılan bakım size hız kazandırır ve zaman kaybından kurtarır. Teknik bilgi gerektiren bu işlemi evde uygulamak sakıncalı olabilir. Çıkardığınız bir parçayı yanlış monte etme durumunda cihazda hasar meydana getirebilirsiniz. Bu durumda uzman bir teknik servisten yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Tozlar ve kırıntılar klavyeniz içinde büyük tehdit oluşturur. Fan kısmı gibi düzenli olarak klavyenizin de çıkarılıp temizlenmesi gerekir.

En az yılda bir kez işlemci üzerindeki termal macunun yenilenmesi gerekir. Exper Notebook bakımını servisimizde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisimizi Arayın